Gamyba
UAB „Jūrės medis“ gamina klijuotosios medienos laikančiasiąs statybines konstrukcijas (KMK). Konstrukcijų gamyboje gali būti naudojamos eglės, pušies ir maumedžio dvigubo pjovimo lentos. Mediena tiekiama iš Lietuvos, Latvijos, Švedijos, Suomijos ir Rusijos lentpjūvių. Maumedžio mediena tiekiama išskirtinai iš Sibiro regiono. Žaliavų priėmimo bare gautos lentos rūšiuojamos pagal tinkamumą KMK gamybai.

KMK gamyboje naudojamos lentos yra džiovinamos iki 12% +/-2% drėgnumo.
 
 

KMK gamybos procesas susideda iš kelių etapų:

  1. etapas. Lentos yra kalibruojamos iš keturių šonų, patikrinamas jų drėgnumas. Po to jos rūšiuojamos į vidines ir išorines lameles, išpjaustomi defektai. Taip paruoštos lameles keliauja į jungimo ilgiu įrengimą ir dyginio sujungimo būdu yra sujungiamos ilgiu į “begalinę” lamelę, kuri yra specialaus slankiojančio pjūklo pagalba nupjaunama reikalingu ilgiu.
  2. etapas. Sekančiame etape atliekamas tikslus lamelių 4 pusių obliavimas ir klijų užliejimas. Naudojami specialiai KMK gamybai skirti ir sertifikuoti klijai. Po klijų užliejimo lameles iškart patenka į tiesioms sijoms presuoti skirtą hidraulinį presą arba lenktoms sijoms presuoti skirtą hidraulinį presą.
  3. etapas. Po presavimo sijos nukreipiamos į pjaustymo ilgiu stakles, kur sijos supjaunamos ilgiu, nupjaunami jų galai pagal tikslius matmenis. Toliau jos juda į galutinio obliavimo stakles, kur jos obliuojamos pagal tikslius matmenis pločio ir aukščio atžvilgiu.
  4. etapas. Supjaustytos ir nuobliuotos sijos transporteriais patenka į zoną, kurioje atliekama visų sijos šonų vizuali kokybės kontrolė ir nedidelių defektų pašalinimas (užtaisomos iškritusios šakos, atsivėrusios sakų kišenėlės). Toliau sijos patenka į stakles, kur mechanizuotai apvyniojamos apsaugine plėvele, supaketuojamos ir paruošiamos pakrovimui į transporto priemones. 
  5. Nestandartiniai gaminiai patenka į projektinių gaminių barą,kuriame atliekamas sijų apipjovimas ir apdirbimas pagal projekto brėžinius ir projekto reikalavimus. Sijos taip pat gali būti impregnuojamos, padengiamos anitpirenais, dažomos. 

Visa UAB „Jūrės medis“ gaminama produkcija yra sertifikuota tarptautiniais sertifikatais. Įmonėje įdiegta vidinė kokybės kontrolės sistema, apimanti kiekvieną gamybos proceso etapą, nuo žaliavų priėmimo iki galutinio produkto pardavimo. Įmonėje veikia laboratorija, kuri pastoviai atlieka būtinus gaminių pavyzdžių tęstus ir bandymus. Vidinės kokybės kontrolės sistemos tikslas – užtikrinti, kad visa gaminama produkcija atitiktų standartų keliamus reikalavimus. Taip pat periodiškai vykdomi sertifikuojančių institucijų patikrinimai, apsprendžiantys gaminamos produkcijos atitikimą jų teikiamų kokybės sertifikatų reikalavimams.